Fruit

  • save
    $1.00
    Bananas (​Approx. 6 units per kg) (​Please specify preferred ripeness)
    was $3.49 $2.49 per kg
    W
  • save
    $2.10
    Red Hot Specials
    Avocado
    was $3.99 $1.89 each
    W
  • save
    50c
    Oranges NZ (​Approx. 4 units per kg)
    was $3.99 $3.49 per kg
    W
  • save
    $1.00
    Kiwifruit Green (​Approx. 9 units per kg)
    was $4.99 $3.99 per kg
    W
  • Apples Braeburn (​Approx. 6 units per kg)
    $4.99 per kg
    W
  • save
    $2.00
    Strawberries
    was $4.99 $2.99 each
    W
  • Pears Packham (​Approx. 6 units per kg)
    $4.99 per kg
    W
  • Mandarin Imported (​Approx.​11 units per kg)
    $5.99 per kg
    W
  • Grapes Red
    $9.99 per kg
    W
  • save
    $1.00
    Mandarin (​Approx. 11 units per kg)
    was $5.99 $4.99 per kg
    W
  • Fair Trade Bananas
    $4.99 each
    W
  • Kiwifruit Gold (​Approx. 10 units per kg)
    $6.99 per kg
    W
  • Grapes Green
    $9.99 per kg
    W
  • Lemons (​Approx. 6 units per kg)
    $6.99 per kg
    W
  • save
    $1.50
    Apples Champion (​Approx. 6 units per kg)
    was $4.99 $3.49 per kg
    W
  • Apples Jazz (​Approx.​5 units per kg)
    $5.49 per kg
    W
  • Apples Jazz 1.​5kg
    $7.49 each
    W
  • save
    $2.00
    Dole Tropical Gold Pineapple
    was $5.99 $3.99 each $3.99 each
    W
  • Oranges Imported (​Approx. 6 units per kg)
    $4.99 per kg
    W
  • Pears Beurre Bosc (​Approx. 8 units per kg )
    $4.99 per kg
    W
  • Apples Envy (​Approx. 6 units per kg)
    $5.49 per kg
    W
  • Pears Winter Nelis (​Approx. 6 units per kg )
    $4.99 per kg
    W
  • Apples Rose/​Queen (​Approx. 7 units per kg)
    $4.99 per kg
    W
  • Apples Royal Gala (​Approx. 6 units per kg)
    $4.99 per kg
    W
  • Tangelo (​Approx. 4 units per kg)
    $4.99 per kg
    W
  • Apples Granny Smith (​Approx.​6 units per kg)
    $4.99 per kg
    W
  • Limes (​Approx.​12 units per kg)
    $32.99 per kg
    W
  • Rock Melon
    $7.99 each
    W
  • Grapefruit (​Approx. 5 units per kg)
    $4.99 per kg
    W
  • Pears Nashi (​Approx. 4 units per kg )
    $7.99 per kg
    W
  • save
    $3.00
    Blueberries
    was $8.99 $5.99 each
    W
  • save
    $2.00
    Kiwifruit Gold Punnet
    was $5.99 $3.99 each
    W
  • Watermelon kg
    $7.99 per kg
    W
  • Cherries
    $29.99 per kg
    W
  • Honeydew Melon - Half
    $4.49 each
    W
  • Oranges Blood (​Approx. 6 units per kg)
    $4.99 per kg
    W
  • save
    $3.00
    Raspberries
    was $7.99 $4.99 each
    W
  • Rock Melon - Half
    $2.99 each
    W
  • Blackberries
    $6.99 each
    W
  • Boysenberries
    $7.99 each
    W
  • Fennel Bulb 250g
    $6.49 each
    W
  • Honeydew Melon
    $7.99 each
    W
  • NZ Nectarine (​Approx. 9 units per kg)
    $9.99 per kg
    W
  • Organic Apples
    $7.99 each
    W
  • Paw Paw
    $7.99 each
    W
  • Paw Paw Half
    $4.49 each
    W
  • Pears Ya
    $4.99 per kg
    W
  • Tropical Gold Pineapples - Half
    $3.49 each $6.98 each
    W
  1. When you've added something, it will appear here. To see everything in your trolley, use the Review Order & Checkout button.

    Item Cost